2010. szeptember 26., vasárnap

Mi lóg a faladon?

Te mi alapján választod ki a lakásodba felrakott képet? Szándékosan nem az "illő" szót használtam. MI alapján döntünk? Téma, méret, szín? Fontos az ár, vagy az, hogy eredeti legyen az adott kép, dekoráció? Számít az, hogy kitől kaptuk, és aki adta, tudja azt, hogy mit is kedvelünk igazán?


Ha a lakásunkat, szobánkat berendezzük, érezzük azt, hogy üres a fal és jó lenne oda egy kép?

 


 













Annyi mindent láthatunk a falakon...A falvédők, subaképek, gobleinek, intarzia képek, porcelán tányérok, Modern Talking poszterek és kerámiák ideje lejárt? Valóban csak pénztárca kérdése egy igényes, ízléses kép, faldekoráció lakásunk falán? De mi számít igényesnek? Mi számít giccsnek? Vannak-e napjainknak és az elmúlt 20-40 évnek sajátos, a korra, rendszerre jellemző alkotásai, faldekorációi? És most nem is a hengerrel felhordott mintákra, az olajlábazatra, vagy a fűrészporos tapétára gondolok elsősorban, hanem azokra a kisebb-nagyobb alkotásokra, képekre, tárgyakra, melyeket felragasztunk, felszegelünk,kitűzünk falainkra. Mi motivál minket abban, hogy falainkat díszítsük?
Nagyon nehéz lenne, és nem is érdemes mások ízlése felett itélkezni. Mindenki úgy alakítja ki környezetét, ahogy az neki tetszik. Ha valakinek egy goblein techinkával készült szarvas képe tetszik, vagy egy áruházban vásárolt tulipános virágmatrica felel meg...ám legyen! Bizonyára az emberek többségét nem is érdekli a képzőművészet, adivat, a trend. A legtöbben egyáltalán, vagy alig látogatnak el egy-egy múzeumba életükben, vagy ami még annyira nem vonzó: kortárs alkotó kiállítását szemrevételezni. A nagy múzeumok is kénytelenek a kiállításokat interaktívvá tenni, mert ma már nem elég egy nagy festő neve...a show nem hiányozhat!


Matricák és rajzolatok a falon

Napjainkban annyira divatossá váltak a falimatricák, hogy nemcsak nagy lakberendezési áruházak dobják piacra mintáikat, hanem egyre több cég foglalkozik egyedi falimatricák tervezésével és gyártásával. Mivel a választék nagy, a valószínűsége is nagy, hogy megtaláljuk a számunkra megfelelőt. Ha itthon nem leljük meg az igazit, külföldről is házhoz szállíttathatunk szebbnél-szebb mintákat. Ha mégsem, abban az esetben érdemes gyártatni egyedi mintát, de ennek az ára is elég borsos. Ha nem tudjuk megfizetni, abban az esetben érdemes elmennünk a legközelebbi kreatív vagy művészboltba és festéket és ecsetet ragadva magunk is neki állhatunk falunk kidekorálásának. A végeredmény akkor a legharmonikusabb, ha például a párna mintája ismétlődik meg hálószobánk falán. Figyeljünk rá, hogy a minta akkor mutat igazán, ha csak egy falszakaszt borít be és ha elég szellős. Minél sűrűbbre csináljuk a mintát, annál tapéta szerűbb lesz a végeredmény. Fontos, hogy a minta színe mindenképp az enteriőr színéből, színeiből legyen kiválasztva. Ha nincs elég kézügyességünk, nyomdatechnikát is alkalmazhatunk, ehhez megfelelő nyomdákat ugyancsak a kreatív boltokban vásárolhatunk. A legnépszerűbbek a növényi motívumok, de bármilyen más minta is jól mutathat, ha eléggé kifinomult, vagy éppenséggel eléggé geometrikus. Nekem a kedvenceim a falra rajzolt használati tárgyak, lámpák, legfőképpen a fogasok, melyek még funkcionálnak is egy-két szép akasztó fúrásával a falra. ( Forrás: Hujber-Nagy Aletta Lakberendező és színtervező)








Hujber-Nagy Aletta lakberendező írása

2010. szeptember 21., kedd

Shepard Fairey

One of the most recognized contemporary artists in the United States, Shepard Fairey is a street artist, graphic designer, creative entrepreneur and social phenomenologist. Fairey is internationally well-known for his Andre the Giant Has a Posse and OBEY street art campaigns. His stickers and wheat-pasted graphics are seen on street signs, billboards and walls in virtually every metropolitan area worldwide.




Fairey is also an accomplished graphic designer and fine artist, with major retrospectives at the Institute of Contemporary Art Boston, The Andy Warhol Museum, Contemporary Arts Center Cincinnati and Deitch Projects New York City. In 2008, Fairey created the iconic "Hope" graphic of then-Presidential candidate Barack Obama, which is now displayed in the National Portrait Gallery in Washington DC.

The Hope poster




Barack Obama "HOPE" posterFairey created a series of posters supporting Barack Obama's 2008 candidacy for President of the United States, including the iconic "HOPE" portrait.[25][26]The New Yorker art critic Peter Schjeldahl called the poster "the most efficacious American political illustration since 'Uncle Sam Wants You'".[27][28] Fairey also created an exclusive design for Rock the Vote. Because the Hope poster had been "perpetuated illegally" and independently by the street artist, the Obama campaign declined to have any direct affiliation with it.[29] Although the campaign officially disavowed any involvement in the creation or popularization of the poster, Fairey has commented in interviews that he was in communication with campaign officials during the period immediately following the poster's release. Fairey has stated that the original version featured the word "PROGRESS" instead of the word "HOPE," and that within weeks of its release, the campaign requested that he issue (and legally disseminate) a new version, keeping the powerful image of Obama's face but captioning it with the word "HOPE".[30] The campaign openly embraced the revised poster along with two additional Fairey posters that featured the words "CHANGE" and "VOTE".



Fairey distributed 300,000 stickers and 500,000 posters during the campaign,[30] funding his grassroots electioneering through poster and fine art sales. "I just put all that money back into making more stuff, so I didn't keep any of the Obama money," said Fairey in December 2008.[31] In February 2008, Fairey received a letter of thanks from Obama for his contribution to the campaign. The letter stated:



“ I would like to thank you for using your talent in support of my campaign. The political messages involved in your work have encouraged Americans to believe they can change the status-quo. Your images have a profound effect on people, whether seen in a gallery or on a stop sign. I am privileged to be a part of your artwork and proud to have your support. – Barack Obama, February 22, 2008 ”

Felirat hozzáadása






Jermaine Rogers képeiről

Jermaine Rogers a modern kori rock poszterművészet széles körben
elismert alakja. Már több száz posztert készített olyan világhírű
előadóknak , mint a Radiohead, The Mars Volta, Neil Young, Foo
Fighters, David Bowie, Sonic Youth, Tool , The Shins, Queens of the
Stone Age és a The Cure. Rajzaiban merészen használja a színeket és
egy rejtélyes, inspirálió és mindig egyedi képi világ az eredmény.
Műveit gazdagon végig kíséri a ma már szimbólummá lett vörösszemű
állat figurák, a kerub-arcú, sertés-testű fiú, az angyali szárnyakkal
feltűzdelt szemgolyó, vagy számos rocksztár ikonszerű alakja.
A kritikusok szerint a legújabb kori popart nagy alakja. Jermaine
Rogers Houstonban született, jelenleg 34 éves. Elsősorban autodidakta
módon képezte magát, nem igazán tetszett neki a művészeti iskolák
tanárainak útmutatása. Egyszer egy tanára azt mondta neki, hogy ne
pazarolja az idejét a művészetre, mert úgy se lesz belőle senki és még
a nevére se fognak emlékezni. A Jermaine név ma már szímbólum a
gyűjtők körében a világon, így nem igazán vált be a tanár intelme. A
huszas éveiben rengeteget nélkülözött, ami mindenképpen hatással volt
a művészetére. Már ekkor a figyelmébe kerültek a zenekari plakátok.
Legnagyobb mentora Frank Kozik, aki szuggesztív hatással volt
Jermaine-re. Frank volt aki segítette, és erősítette abban, hogy amit
célirányosan el akarunk érni, azt igenis véghez lehet vinni és minden
belefektetett energiánk többszörösen megtérül, akár anyagilag is.
1995-ben már kisebb zenekeroknak készített plakátokat (Fishbone and
The Cramps in '95 and Cowboy Mouth, Mudhoney and Blur), majd 1998-ban
jött a nagy áttörés a Radiohead-al.1999-ben már NeilYoungnak, Tori
Amosnak dolgozott, akiket mint rajongó keresett meg a munkáival.
Műveit a weblapján népszerűsítette, és talán ennek köszönhetően jött a
felkérés David Bowietől 2004-ben.
Jermaine Rogers is widely known as one of the leaders in the modern rock poster art movement, a field he has been working in since 1994. He has designed posters for a wide variety of musical acts, including Radiohead, Neil Young, Tool, Weezer, Tori Amos, David Bowie, Ween and literally hundreds of others.

2010. szeptember 20., hétfő

Fotóról festményt...

Nem a PLANET-COLOR az első, de nem is az utolsó a "Fotóról festményt" szolgáltatás tekintetében. Ez a ma már nem is annyira újszerű, de mégis kedvelt szolgáltatás azok körében kedvelt, akik valami egyedit, különlegeset, vagy inkább személyeset szeretnének lakásuk, otthonuk falán látni, vagy akár másnak ajndékként örömet szerezni. Minden családban se szeri, se száma a kedvenc fotóknak, melyek meghitt, vagy emlékezetes pillanatokat örökítenek meg rólunk és szeretteinkről. Legyen az egy utazás, vagy egy családi esemény, vagy egy jól sikerült portré, biztosan sokan gondoltak már arra, hogy milyen jól mutatna a kedvenc képünk a falon. Ennek ma már semmi akadálya. Persze a legegyszerűbb megoldás a képet egy nagy méretben kinyomatatni és akár keretben, vagy keret nélkül a falra helyezni. Ha ezzel meg vagyunk elégedve, akkor semmi gond. De ha egy kicsit kreatívabbak vagyunk és valami igazán mutatósra vágyunk, akkor mindenképpen forduljunk olyan céghez, szolgáltatóhoz, aki vállalja a képünk digitális nyomtatását poszter papírra, vászonra, művészi vászonra. Ha kedveljük a keretezett képeket, akkor a kész nyomatunkat már vihetjük is egy képkeretezőhöz. Ha a kép művészi vászonra készül, két megoldás lehetséges. A képünk keretbe kerül majd, vagy a most divatos vakrámára feszítve, keret nélkül helyezzük el a falon. A neten, mint azt fenti sorokban írtam, számos céget találunk a nyomtatás és vakrámázás területén. Az árak és a minőség igen eltérő, erről azonban nem tudok és nem is szeretnék nyilatkozni, mivel nem ismerem az adott cégek nyújtotta szolgáltatás minőségét. Írjuk be a Google keresőbe a poszter nyomtatás, fotóról festményt, vászonkép készítés, vászonfotó szavakat és válogassunk( http://www.fotobolfestmeny.hu/ ) a találatok között ár, szolgáltatás, a garanciák, a minőség, vagy az oldal szimpátia alapján. Mindenképpen jó tudni, hogy az internetes webáruházak és kerekedők számára kötelező a 8 napon belüli pénz visszafizetés abban az esetben, ha a megrendelő nem elégedett a szolgáltatás, vagy a kapott termék minőségével. Azért gondolom egy kereskedő se azon mukálkodik, hogy elégedetlen megrendelőket gyűjtsön maga köré, ezért szerintem nyugodtan lehetünk bizalommal a cégek felé.
A kedvenc fotónál tartottam még az elején...Hát igen! Ha megtaláltuk az igazit ( már mint fotót... :-)), és a képről nem fotót, hanem "festményt" szeretnénk, akár saját magunk is kreálhatunk egy festmény hatású képet a fotónkról. Az interneten ingyenesen letölthetünk több olyan kis festőprogramot, melyek kimondottan a képek átalakítására, effektelésére lettek kitalálva. Így egy egyszerű fotóból, akár Van Gogh ecsetkezelésében is elkszíthetjük kedvenc képünket. A választható programokról egy másik bejegyzésben majd írni fogok, hátha többen kedvet kapnak egy kis "rajzoláshoz". Ha nem akarjuk saját magunk a képek digitális módosítását elvégezni, akkor erre is több céget, lehetőséget találunk az interneten. Itt is különbségeket láthatunk az alkalmazott effekt programok, megoldások között, illetve az árakban is. Hogy a hazai pályát ersőítsem, a mi cégünk az ilyen jellegű átalakításokat ingyen végzi. Ön elküldi e-mailben a fotót és mi ingyenesen elkészítjük, átalakítjuk a képet egy festmény hatású képpé. A könnyebb, (vagy nehezebb?) választás érdekében több variációt is készítünk. A tervezést követően, ha kiválasztotta a megfelelő változatot, a vászonkép általában 1 hét alatt elkészül a vakrámázással együtt. ezt követően csomagoljuk és a megadott címre postázzuk.
Szívesen közzéteszünk itt a blogban, vagy a honlapon, illetve a facebookon olyan képeket, ami az elkészült festményeket ábrázolja már az Ön otthonában felhelyezve. Sőt,az ilyen fotókért cserébe ajándékokat is adunk. Pl: Ingyenes szállítás kupon, Kedvezmény kártya, Ajándék könyv.

 



2010. szeptember 15., szerda

Audrey Kawasaki képei

De jók is lennének ezek a képek poszter és vászonkép formában! Egy kis kitérő a jó képek világába. A japán Audrey Kawasaki képei nagyon finom kivitelezésű, egyedien légies és erotikus képek. Stílusát az Art Nouveau és manga képek befolyásolták. Az Amerikában élő művésznő képeit fára festi, melyeken a fa erezete szerves részévé vállik a képnek. Téma választása vonzó, de valahol mégis zavarbaejtő. Kislányos meztelen alakjai, az őket könnyedén ölelő indák, pillangók és vonalak, valamint portréi nagyon kifinomultak és letisztult látásmódról tanuskodnak.
Azért arra kiváncsi lennék, hogy a lakberendezési áruházak polcain mikor fogunk találkozni ilyen, vagy ehhez hasonló képekkel, poszterekkel...
The themes in Audrey Kawasaki's work are contradictions within themselves. Her work is both innocent and erotic. Each subject is attractive yet disturbing. Audrey's precise technical style is at once influenced by both manga comics and Art Nouveau. Her sharp graphic imagery is combined with the natural grain of the wood panels she paints on, bringing an unexpected warmth to enigmatic subject matter.




The figures she paints are seductive and contain an air of melancholy. They exist in their own sensually esoteric realm, yet at the same time present a sense of accessibility that draws the observer to them. These mysterious young women captivate with the direct stare of their bedroom eyes.

2 years Pratt Institute, Brooklyn - Fine Arts Painting