2010. szeptember 26., vasárnap

Mi lóg a faladon?

Te mi alapján választod ki a lakásodba felrakott képet? Szándékosan nem az "illő" szót használtam. MI alapján döntünk? Téma, méret, szín? Fontos az ár, vagy az, hogy eredeti legyen az adott kép, dekoráció? Számít az, hogy kitől kaptuk, és aki adta, tudja azt, hogy mit is kedvelünk igazán?


Ha a lakásunkat, szobánkat berendezzük, érezzük azt, hogy üres a fal és jó lenne oda egy kép?

 


 













Annyi mindent láthatunk a falakon...A falvédők, subaképek, gobleinek, intarzia képek, porcelán tányérok, Modern Talking poszterek és kerámiák ideje lejárt? Valóban csak pénztárca kérdése egy igényes, ízléses kép, faldekoráció lakásunk falán? De mi számít igényesnek? Mi számít giccsnek? Vannak-e napjainknak és az elmúlt 20-40 évnek sajátos, a korra, rendszerre jellemző alkotásai, faldekorációi? És most nem is a hengerrel felhordott mintákra, az olajlábazatra, vagy a fűrészporos tapétára gondolok elsősorban, hanem azokra a kisebb-nagyobb alkotásokra, képekre, tárgyakra, melyeket felragasztunk, felszegelünk,kitűzünk falainkra. Mi motivál minket abban, hogy falainkat díszítsük?
Nagyon nehéz lenne, és nem is érdemes mások ízlése felett itélkezni. Mindenki úgy alakítja ki környezetét, ahogy az neki tetszik. Ha valakinek egy goblein techinkával készült szarvas képe tetszik, vagy egy áruházban vásárolt tulipános virágmatrica felel meg...ám legyen! Bizonyára az emberek többségét nem is érdekli a képzőművészet, adivat, a trend. A legtöbben egyáltalán, vagy alig látogatnak el egy-egy múzeumba életükben, vagy ami még annyira nem vonzó: kortárs alkotó kiállítását szemrevételezni. A nagy múzeumok is kénytelenek a kiállításokat interaktívvá tenni, mert ma már nem elég egy nagy festő neve...a show nem hiányozhat!


1 megjegyzés:

  1. Tisztelt Keresi Ferenc!
    A József Attila intarziával kapcsolatban kérem keressen meg az alábbi e-mail címen: jozsefszedmak@indamail.hu

    VálaszTörlés